auginsi save ar bauginsi?

macro shot of yellow bird
macro shot of yellow bird

Individuali terapija

Jei kartais atrodo, kad visas pasaulis prieš tave susimokė ir jau niekada jame nerasi sau vietos, man norisi tiesiog paklausti: auginsi save bauginsi?

Individualią psichoterapiją matau kaip nenutrūkstamą procesą, kur tiek klientas, tiek terapeutas turi savo atsakomybes. Geštalto terapeutas kuria saugią aplinką, kurioje mezgasi dviejų žmonių santykis, terapiniame kontekste leidžiantis atsiskleisti kliento elgesio modeliams, trukdantiems jam jaustis gerai savo kasdienybėje. Terapeutas stebi, atliepia, veidrodžiauja, palaiko, frustruoja, atkreipia dėmesį, tikslina, edukuoja - kad priešais sėdintis žmogus rastų savyje resursų priimti save savo gyvenime. Net jei tas gyvenimas šiandien pilnas dovanų, dovanomis kurių jau niekaip negali pavadinti. Rastų resursų neieškoti paramos tik aplinkoje, matytų savo nesėkmes kaip pamokas, o savo poelgius kaip tuo metu geriausią veikimo būdą. Apčiuoptų savyje tą galią rinktis, ramiai prisiimant už tai atsakomybę.

Būtent tai aš ir vadinu santarve su savimi.

Pagrindinės temos

Krizės (santykiai su partneriu ir/ar vaikais, netektys, sunkumai ir iššūkiai darbe, gyvenimo prasmės paieškos, savižudybė artimoje aplinkoje, kt.).

Savivertė, nesaugumo jausmas.

Vis sugrįžtančios sunkios praeities patirtys (įkyrios varginančios mintys, pasikartojantys sapnai).

Integracijos į visuomenę sunkumai (vienatvė, negebėjimas susirasti partnerį, draugų).

Identiteto klausimai ir paieškos.

Savirealizacija.