auginsi save ar bauginsi?

empty brown boat on body of water
empty brown boat on body of water

Krizės intervencija

Krizinė intervencija - trumpalaikė skubi psichoterapinė pagalba, orientuota į konkrečios išgyvenamos krizės sukeltas pasekmes. Krizė čia suprantama kaip reakcija į įvykį, kuris žmogui yra emociškai nepakeliamas. Krizinė intervencija trunka iki 2 mėn. ir nuo ilgalaikės psichoterapijos skiriasi dėmesio koncentracija į išgyvenamos krizės esmę, t. y. į konkretų įvykį - bandymą nusižudyti, artimojo ligą ar mirtį, skyrybas, neištikimybę, nedarbą, bankrotą ar pan. Bet koks įvykis konkrečiam žmogui gali būti krizinis. Net jei vienam neišlaikytas egzaminas - tik neišlaikytas egzaminas, kitas tai gali priimti kaip didžiausią nesėkmę savo gyvenime. Akivaizdu, kad ir reakcijos bus labai skirtingos. Jei psichiškai sveikas žmogus pradeda elgtis nebūdingai (nemiega, nevalgo, visą laiką verkia arba atvirkščiai, visai nerodo emocijų, kaltina save, nepriima realybės, neigia įvykį, idealizuoja, mistifikuoja situaciją ar pan.) išorinė pagalba būtina. Priešingu atveju, pritrūkus vidinių resursų, atsistatymas gali būti ilgas ir sudėtingas.

Krizinės intervencijos metu psichoterapinis palaikymas gali būti derinamas su medikamentiniu gydymu. Dėl medikamentinio gydymo reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją arba psichiatrą.

Dar šiek tiek informacijos

Krizės atveju gali padėti ir pokalbis su pagalbos linijų savanoriais:

https://pagalbasau.lt/pagalbos-linijos/

Atsitikus kriziniam įvykiui, dažnai šalia esantiems tenka inicijuoti susitikimą su specialistais. Jei matote, kad jūsų artimas žmogus labai paveiktas, nedelskite.

Krizinei intervencijai rekomenduoju 1-2 susitikimus per savaitę.